Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.

Звіт про "Добре діло" козацького рою "Слава"

Загальна тема: «Допоможи воїну»

Здійснене: Балаклеївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 2

з вересня 2016 до травня 2017 року

Виховник: Живиця Інна Олександрівна

Адреса виховника: село Балаклея,

вулиця Аптечна,8/А, 0963998111

АННОТАЦІЯ

Сьогодні Україна переживає непрості часи. Весь світ з глибоким болем і тривогою слідкує за всіма військовими діями, які відбуваються на Сході нашої країни.

За період війни українці змінились – стали ще добрішими, людянішими, згуртованішими, стали більше цінувати мир, спокій, життя.

Допомога армії сьогодні - пріоритетна справа для всього українського народу. Священний обов’язок кожного українця – зробити свій посильний внесок у зміцнення обороноздатності нашої країни, допомогти нашим захисникам: морально, духовно, матеріально.

Не є байдужим до всеукраїнського лиха рій «Слава» Балаклеївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 2.

Протягом 2016-2017 навчального року його учасники здійснювали Добре діло «Батьківщина починається з тебе», мета якого – підтримати воїнів, які відстоюють незалежність нашої держави.

ЗМІСТ

Додаткові відомості…………………………………………………..2

Фотографії…………………………………………………………….3

Опис доброго діла……………………………………………………12

Додатки……………………………………………………………….14

Підсумки……………………………………………………………...15

ДОВІДКОВІ ВІДОМОСТІ

Добре діло проводилося в Балаклеївській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів № 2. Спрямоване на допомогу воїнам АТО.

Тривалість Доброго діла: 2016-2017 навчальний рік

Список рою

ПІБ Навчальний заклад Клас
1. Білуха Олександр Іванович Балаклеївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 2 9
2. Пугач Юлія Сергіївна Балаклеївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 2 8
3. Ретівов Павло Андрійович Балаклеївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 2 9
4. Рудавський Микола Васильович Балаклеївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 2 8
5. Сушма Альона Миколаївна Балаклеївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 2 8
6. Сущенко Максим Миколайович Балаклеївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 2 8
7. Таран Артем Вадимович Балаклеївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 2 9
8. Яшник Юлія Іванівна Балаклеївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 2 8

ФОТОГРАФІЇ

1. Вересень 2016 року.

Догляд за пам’ятними знаком, вшанування героїв-односельців, які загинули в АТО

2. Вересень-жовтень 2016 року.

Збір та передача продуктів харчування для воїнів АТО.

Акція «Продукти для солдата»

3. Жовтень 2016 року.

Зустріч з волонтерами - статистом, начальником складу медобслуговування Чешою Оксаною Іванівною, учасником бойових дій Галущенком Олександром Івановичем, членом формування громадянського порядку самооборони Смілянського майдану «Січ» Міколайчуком Бжегошем Тадеушевичем.

4. Листопад 2016 року.

Збір матеріалів про героїв-односельців, які загинули в зоні АТО. Представлення результатів під час проведення заходу

«Герої – не вмирають!»

4. Грудень 2017 року.

Збір продуктів харчування та теплих речей для воїнів АТО.

Акції «Печиво для солдата», «Тепло солдату»

5. Січень 2017 року.

Змагання «Я – майбутній воїн України»

6. Лютий 2017 року.

Збір продуктів харчування для воїнів АТО.

«Підтримай воїна»

7. Березень 2017 року.

Підготовка до захисту Вітчизни. Практичне заняття

8. Квітень 2017 року.

Члени рою «Слава» плетуть маскувальну сітку в зону АТО.

Акція «Захист для солдата»

9. Травень 2017 року.

Збір пластикових кришечок для виготовлення протезів патріотам, які воювали в зоні АТО

ОПИС ДОБРОГО ДІЛА

Усвідомлення підростаючим поколінням того, що великі справи починаються із маленьких вчинків (посадженого дерева, допомоги ближньому), призводить не лише до конкретних дій, але й до набуття позитивного досвіду громадської співучасті. Залучення членів рою «Слава» до практичної діяльності має стати для них практично першим знайомством із елементами громадянського суспільства, а перші позитивні результати переконають їх у тому, що навіть невелика суспільна група свідомих громадян може реально та практично реалізовувати свій патріотичний потенціал, змінюючи на ліпше стан справ малої та великої Батьківщини.

«Нехай в Україні буде мир!», «Допоможемо бійцям!», «Повертайтесь додому живими!» — ці та інші лозунги чуємо щодня на роботі, на вулиці, у соцмережах. Люди збирають кошти, відправляють ліки, речі й листи в зону АТО, з радістю зустрічають своїх героїв, котрі повернулися зі Сходу. Напружена ситуація в нашій країні вимагає рішучих дій від дорослих, та не залишила байдужими дитячі серця.

Козацький рій Балаклеївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 2 протягом 2016-2017 навчального року здійснював Добре діло «Добро починається з тебе». Головна мета Діла полягає в тому, щоб через реалізацію системного і цілеспрямованого комплексу заходів, сприяти вихованню патріота України, готового самовіддано розбудовувати її як суверенну, демократичну, правову і соціальну державу, виявляти національну гідність, знати і цивілізовано відстоювати свої громадянські права та виконувати обов’язки, бути конкурентоспроможним, успішно реалізовуватися в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал, носій української національної культури.

В рамках Діла проведено акції: «Продукти для солдата», «Тепло солдату», «Печиво для солдата», «Захист для солдата», «Підтримай воїна» під час яких члени рою «Слава» організували та провели збір продуктів харчування, теплих речей для воїнів АТО.

Неодноразово проводилися зустрічі з волонтерами та учасниками АТО, які не тільки розповідали членам рою про особливості війни на Сході, а й вчили козачат справжньому патріотизму.

Восени 2016 року роївці збирали матеріали про односельчан, які загинули в зоні АТО. Результати пошукової роботи були представлені під час заходу «Герої – не вмирають!».

Віддаючи шану загиблим односельцям, члени рою доглядають за пам’ ятним знаком героям-односельцям, які віддали своє життя за Україну.

Підтримуючи шкільну традицію, роївці взяли участь у плетінні маскувальної сітки, яку волонтерами було передано на передову.

Члени рою вважають себе майбутніми захисниками рідної землі, тому готуються до почесної місії під час спортивних змагань «Я – майбутній воїн України» та під час практичних занять по володінню зброєю.

Не байдужі козачата до проблем воїнів, які отримали тяжкі поранення під час бойових дій. Роївці стали ініціаторами збору кришечок від пластикових пляшок. Зібраний матеріал буде використано для виготовлення протезів пораненим воїнам.

Таким чином, працюючи над Ділом, члени рою «Слава» одночасно є безпосередніми учасниками становлення громадянського суспільства в Україні.

ДОДАТКИ

Діяльність рою «Слава» висвітлено:

на сайті Балаклеївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 2

(balakleya-school2.edukit.ck.ua)

на телеканалі «Сміла TV»

в газеті «Смілянські обрії.

ПІДСУМКИ

Патріотизм на даний час є нагальною потребою і держави, якій необхідно, щоб усі діти стали національно свідомими громадянами – патріотами, здатними забезпечити країні гідне місце в цивілізованому світі. Здійснюючи подібні Добрі діла, ми не тільки вшановуємо пам’ять про тих, хто загинув, та підтримуємо тих, хто воює, ми знайомимо з українськими традиціями минулого, створюємо нові тандеми української сучасності, розвиваємо почуття «національної гідності».

Користь Діла доведена самим життям. Підготовка інформації, збір матеріалів про героїчні подвиги українців, акції – дозволять не просто закріпити свої знання про Україну в минулому та сучасності, але і по-особливому розкриє значенняслова «батьківщина», підвищить цінність національних традицій та колориту, пропустивши її через серце кожного члена рою.

Сьогодні, кожен, хто вважає себе українцем та справжнім патріотом, не може бути байдужим до подій, які відбуваються на сході України. Страшна біда об’єднала Схід і Захід України у справжню націю. Ми усвідомили, що тільки разом можемо подолати страшного ворога, який хоче забрати нашу землю, принести горе в наш дім, позбавити нас права бути вільними і незалежними.

Про виконання Заходів щодо реалізації програми популяризації та підтримки розвитку українського козацтва в Балаклеївській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів №2 на 2013-2015 роки

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player. Співпраця з українським козацтвом розпочалася у жовтні 2013 року. Народна Академія Українського козацтва – міжнародна наукова громадська організація, створена у 2006 році (НАУК м. Київ), оголосила конкурс малюнків за сюжетом українського мультфільму «Котигорошко». Взяли участь 90% учнів школи. Оцінювали дані роботи спеціалісти по іконопису в м. Київ. Диплом та грошову винагороду отримав учень 1 класу Сущенко Назар, а вручив її Президент НАУК Іванюк В’ячеслав Володимирович на науково-практичній конференції «Основи козацької педагогіки: Особистість. Суспільство. Держава.», що відбулася 18 жовтня 2013 року в стінах школи. Саме тоді було укладено договір про співпрацю між школою та НАУК.

6 грудня у День Збройних сил України 63 хлопчиків та дівчаток прийняли козацьку присягу.

Був створений реєстр Балаклеївської сотні Смілянського козацького полку «Горішні плавні» станом на 01.02.2014 року, де юні козачата були розділені на застави.

25 грудня 2013 року в школі відзначили 10-ту річницю військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура») Українського козацтва. Присутніми були представники Смілянського козацького полку «Горішні плавні» на чолі з отаманом Мешедченком І. Є., Президент НАУК Іванюк В. В.. В рамках пункту «Секрети козацького здоров’я» був проведений майстер-клас з перукарської майстерності, який провела майстер-перукар, візажист та консультант з питань гігієни краси Мешедченко Анастасія.

До проведення майстер-класів стали долучатися і батьки. Дуже цікавими були майстер-класи від батьків (зима – весна 2014 року): Мукій Яни Володимирівни, Гайратової Лілії Володимирівни. Діти з задоволенням вчились робити квіти з ниток, фігури з паперу та виготовляли святкову стіннівку до свята 8 Березня. Наші козачата спільно з отаманом козацького полку «Горішні плавні» побували в гостях у міліції (9 квітня 2014), де відвідали музей міліції та побували в тирі, де змогли потримати навчальну зброю; та на тепличному господарстві у Лілії Георгіївни Теребило - заступника голови наглядової ради Асоціації шкільних господарських товариств в селі Степанки (травень 2014). У червні 2014 року заступник голови наглядової ради Асоціації шкільних господарських товариств Теребило Л. Г. передала в школу більше 500 штук саджанців петунії та помідорів.

З учнями 9 класу працюють спеціалісти Смілянського Центру зайнятості безпосередньо в самому Центрі зайнятості та в школі (проведено три заняття головним спеціалістом відділу активної підтримки навчання Смілянського Центру зайнятості Дмитренко І. А.) за активної участі отамана козацького полку «Горішні плавні» Мешедченка І. Є.. Саме так визначається направленість та професійні нахили кожної дитини. Згідно цих тестів, спостережень, висновків для кожного випускника школи спеціалісти НАУК рекомендують обрати відповідний навчальний заклад.

У 2013-2014 н. р. учнівський та педагогічний колективи стали учасниками сільських свят: «День пам’яті жертв Голодомору», «Річниця аварії на Чорнобильській АЕС».

Вчителі-наставники прагнуть виховувати духовну моральну особистість, небайдужу до проблем близьких чи скривджених життям людей. В рамках акцій «Від серця до серця» пройшли збори коштів для дітей з вадами слуху, для людей, які потрапили у біду. Під керівництвом Бакуменко О. В. були проведені виховні заходи: учні 6-8 класів - «Ти – вічний біль, Афганістан», 8 клас – «Річниця пам’яті Лесі Українки», 5,7,8 класи – «200-річчя з Дня народження Т. Г. Шевченка». Активними були діти в конкурсах малюнків: «Ми – за мир», «Безпечний рух», «Дії в надзвичайних ситуаціях», «200-а річниця з Дня народження Т. Г. Шевченка»; в акціях: «Подаруй іграшку другу», «Від серця – до серця», «Поповнимо шкільну бібліотеку сучасною дитячою прозою». Учні 8 класу під керівництвом Галущенко Л. А. підготували проект «Із попелу забуття», організували зустріч з учасником Другої Світової війни, ветераном праці Доброноженко Марією Григорівною. Діти та вчителі зібрали продукти харчування для військових частин. Приємно, коли у житті дітей батьки займають активну позицію – так у створенні родинного дерева у конкурсі «Мій родовід» взяли участь сім’ї 3,4,7 класів.

Самоврядування набуло значного рівня. Отаман козацької сотні (серед учнів) Доброноженко Петро (8 клас), радник отамана козацького полку Рудавський Олександр (9клас), писар козацької сотні Пономарчук Марина (8 клас) часто працюють з молодшими дітьми в плані профілактичних бесід по правопорушеннях. Діти активізували свою роботу, проявили ініціативу та показали свої здібності: в заставах відповідно до козацького календаря самі обрали свята, які готували самостійно. Так 12 застава стала ініціаторами проведення свята Міжнародний жіночий день; 14 та 15 застави підготували Міжнародний день щастя; вони ж організували свято сміху та жартів; 9,10 та 11 застави підготували захід до Міжнародного дня польоту людини в космос.

19 вересня 2014 року в школі була організована виставка дитячих робіт під назвою «Голуб миру», приурочена Міжнародному Дню Миру.

Діти малювали малюнки та писали листи бійцям в зоні АТО. Волонтери доставили дитячі послання за призначенням.

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player. Зустріч з МНС Напередодні професійного свята - Дня рятівника (вересень 2014), в Балаклеївській ЗОШ № 2 відбулася зустріч учнівської молоді із співробітниками Смілянського районного відділу Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Після бесіди, рятівники продемонстрували свою роботу. На шкільному подвір'ї вони в дії показали аварійно-рятувальну техніку та спеціальне обладнання, яке щодня використовують. Уявну пожежу гасили усі гуртом.

19 жовтня 2014 в похід до осіннього лісу вирушили учні старших класів Балаклеївської ЗОШ І-ІІ ст. №2 , які є членами козацької сотні при Смілянському козацькому полку « Горішні плавні» на чолі з отаманом Мешедченком І.Є.

Похід мав пізнавальну та навчальну мету. Учні не тільки милувалися красою осіннього лісу, але й пройшлися місцями, де були знайдені сліди партизанських землянок . Відомо, що в часи Великої Вітчизняної війни в лісах Смілянщини було багато партизанських загонів, які боролися з фашистами.

Крім пізнавальної діяльності учні вдосконалювали на практиці правила техніки безпеки під час розпалювання вогнища в лісі. Також отаман І.Є.Мешедченко ознайомив школярів з різними видами рослин, які ростуть в лісовій місцевості і які можна вживати в їжу під час перебування в лісі.

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player. Зустріч з прокурором Бешлегою І. 12.11.2014 року в школі відбулась зустріч зі старшим прокурором Бешлегою Іванною Василівною, яка розповіла про секрети професії прокурора.

На 27.11.2014 року заплановано зустріч з представниками професій, пов’язаних з телебаченням (оператор, телеведучий, телерепортер …)

12 травня 2015 року старшим прокурором Бешлегою Іванною Василівною було запрошено наших учнів на відкрите судове засідання з розгляду справи неповнолітнього. Семеро представників старшокласників відвідали дане засідання.

Кiлькiсть переглядiв: 2239

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.