ОПОРНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ
«БАЛАКЛЕЇВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ЄВГЕНІЇ ГУГЛІ»
БАЛАКЛЕЇВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Н А К А З
01.09.2023 Балаклея № 260-о
Про затвердження плану заходів з національно-патріотичного виховання на 2023-2024н.р. в ОЗО «Балаклеївський ліцей імені Євгенії Гуглі» та філіях

На виконання Указу Президента України від 18 травня 2019 року № 286 «Про Стратегію Національно-патріотичного виховання», з метою активізації національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в системі освіти ліцею,

НАКАЗУЮ:

1. Адміністрації ОЗО «Балаклеївський ліцей імені Євгенії Гуглі» та завідувачам філій Вовченко І.М., Бардіній А.А., Мех Н.В.:

1.1. Розширити напрями співробітництва ліцею із соціальними інституціями, громадськими,благодійними організаціями та об’єднаннями, органами державного управління, військовим комісаріатом, військовими частинами Збройних Сил України з питань патріотичного виховання дітей, учнівської та молоді.

1.2. Забезпечити системне впровадження в ліцеї програм і проєктів, організації та проведення виховних заходів (таборів, змагань, акцій, семінарів-тренінгів, онлайн-конференцій, конференцій, коуч-студій, вебінарів, флешмобів, круглих столів, форумів, конкурсів, кластерів тощо), спрямованих на формування в дітей та молоді ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості, особистої відповідальності за долю і єдність країни.

1.3. Сприяти створенню військово-патріотичних об’єднань, клубів, гуртків за інтересами національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді.

1.4. Аналізувати стан організації та змісту роботи з питань національно-патріотичного виховання на педагогічних радах.

2. Педагогам-організаторам Петренко І.В., Живиці І.О., завідувачам філій Бардіній А.А., Мех Н.В.:

2.1. Організовувати роботи волонтерських загонів дітей та учнівської молоді з метою здійснення шефства над ветеранами та учасниками війни, догляду за могилами загиблих у роки Другої світової війни, обелісками, меморіалами Слави тощо.

2.2. Сприяти активному залученню до заходів з національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді членів сімей Героїв Небесної Сотні, учасників Революції Гідності, бійців АТО та ООС, учасників бойових дій в російсько-українській війні, діячів сучасної культури, мистецтва, науки та спортсменів, які виявляють активну громадянську позицію.

3. Бібліотекарю Степановій А.А. сприяти поповненню бібліотечних фондів актуальною літературою національно-патріотичного спрямування, з метою забезпечення вільного доступу дітей та молоді до джерел інформації.

4. Вчителю Захисту України Матерацькому С.Я.:

4.1. Впроваджувати в ліцеї основних засад Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

4.2. Удосконалювати системи навчання молоді основам військової справи, підвищення рівня фізичної підготовки та витривалості.

5. Заступнику директора з виховної роботи Матерацькій М.О.:

5.1. Затвердити план заходів з національно-патріотичного виховання на 2022-2027 навчальні роки (далі – План заходів), що одається. (Додаток 1)

5.2. Забезпечити виконання затвердженого цим наказом Плану заходів на 2023-2024 н.р. (Додаток 2)

5.3. Інформувати про стан виконання плану заходів щорічно до відділу освіти.

6. Контроль за виконанням наказу покладаю на заступника директора з виховної роботи Матерацьку М.О., завідувачів філій Вовченко І.М., Бардіну А.А., Мех Н.В.

Директор Людмила МОСКОВЧЕНКО

Додаток № 1
до наказу від 01.09.2023 р. № 260
План заходів
з національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в ОЗО «Балаклеївський ліцей імені Євгенії Гуглі» на 2023-2024 роки

Організаційно-управлінська діяльність

1. Розширення напрямів співробітництва ліцею із соціальними інституціями, громадськими,благодійними організаціями та об’єднаннями, органами державного управління, військовим комісаріатом, військовими частинами Збройних Сил України з питань патріотичного виховання дітей, учнівської та молоді.

2. Забезпечення системного впровадження в ліцеї програм і проєктів, організації та проведення виховних заходів (таборів, змагань, акцій, семінарів-тренінгів, онлайн-конференцій, конференцій, коуч-студій, вебінарів, флешмобів, круглих столів, форумів, конкурсів, кластерів тощо), спрямованих на формування в дітей та молоді ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості, особистої відповідальності за долю і єдність країни.

3. Сприяння створенню військово-патріотичних об’єднань, клубів, гуртків за інтересами, молодіжних та дитячих центрів патріотичного виховання, фізкультурно-спортивних і туристсько-краєзнавчих клубів, інших дитячо-юнацьких об’єднань, діяльність яких спрямована на національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді

4. Сприяння активному залученню до заходів з національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді членів сімей Героїв Небесної Сотні, учасників Революції Гідності, бійців АТО та ООС, Героїв російсько-української війни.

5. Аналізувати стан організації та змісту роботи в ліцеї з питань національно-патріотичного виховання на методичних засіданнях, педагогічних радах.

6. Сприяння поповненню бібліотечних фондів актуальною літературою національно-патріотичного спрямування, запровадження в діяльність бібліотек сучасних інформаційних технологій з метою забезпечення вільного доступу дітей та молоді до джерел інформації.

7. Впровадження в ліцеї основних засад Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

8. Удосконалення системи навчання молоді основам військової справи, підвищення рівня фізичної підготовки та витривалості.

Інформаційно-методичне забезпечення

1. Приймати участь в районних проблемно-тематичних, семінарах національно-патріотичного спрямування :

· «Національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді засобами позашкільної освіти»;

· «Національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді»;

· «Формування національно-культурної ідентичності учнівської молоді засобами образотворчого та декоративно-вжиткового мистецтва»;

· «Національно-патріотичне та духовне виховання учнів засобами краєзнавчої, екскурсійної та науково-пошукової діяльності»;

· «Формування громадянина-патріота в середовищі активного навчання»;

· «Підготовка до всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)»;

· «Формування предметних компетентностей юнаків з бойової підготовки та домедичної допомоги на заняттях з предмета «Захист України»;

· «Формування предметних компетентностей дівчат з домедичної допомоги та дій у надзвичайних ситуаціях на заняттях з предмета «Захист України»

2. Приймати участь в проведенні для педагогічної громадськості району заходів, зустрічей, майстер-класів, презентацій науково-практичних конференцій, тренінгів, нарад, круглих столів, вебінарів, семінарів-практикумів з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді

3. Поповнення контенту інформаційної медіатеки «Україна назавжди: вивчаємо, пам’ятаємо, зберігаємо»

4. Поповнення обласних інформаційних банків даних про:

- інноваційний педагогічний досвід закладів освіти щодо організації ефективної роботи з національно-патріотичного виховання дітей та молоді;

- функціонування гуртків національно-патріотичного та військово-патріотичного спрямування в закладах освіти;

5. Поповнення електронного бібліографічного покажчика за персоналіями і тематикою визначних осіб та подій рідного краю.

6. Здійснення інформаційного наповнення рубрики «Національно-патріотичне виховання юного покоління» на офіційному вебсайту ОЗО.

7. Висвітлення роботи з національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді на сайті ОЗО.

8. Упровадження у практику роботи міжнародних освітніх програм і проєктів національно-патріотичного спрямування.

9. Проведення педагогічними працівниками індивідуальних наукових досліджень з питань національно-патріотичного виховання: «Розвиток професійної компетентності персоналу закладів освіти з громадянського національно-патріотичного виховання учнівської молоді в умовах освітніх змін і суспільних викликів».

10. Координація реалізації проєкту «Національно-патріотичне виховання учнівської молоді засобами декоративно-прикладного мистецтва».

Масові заходи з дітьми та учнівською молоддю

1. Організація і проведення в ліцеї просвітницьких та виховних тематичних заходів, присвячених героїчним подвигам українських воїнів, боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України, та заходів з нагоди пам’ятних дат:

- Дня Соборності України;

- Дня пам’яті Героїв Крут;

- Дня Героїв Небесної Сотні;

- Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;

- Дня Європи;

- Дня Захисника України;

- Дня Гідності та Свободи;

-інших пам’ятних дат і ювілеїв…

2. Організація патріотичних форумів, конференцій, інтерактивних зустрічей, діалогових платформ.

3. Надання посильної допомоги воїнам російсько-української війни, пораненим захисникам України, які знаходяться на лікуванні у шпиталях та лікарнях, у рамках проведення благодійних волонтерських акцій.

4. Проведення циклів Уроків Мужності.

5. Організація участі учнівських і педагогічних колективів у військово-патріотичних зборах, спортивно-патріотичних іграх.

6. Організація та проведення конкурсу фотографій «Неосяжна моя Україно».

7. Організація та проведення шкільного етапу Всеукраїнської науково-технічної виставки молодіжних інновацій та творчих проєктів «Майбутнє України».

8. Організація участі дітей та учнівської молоді у Міжнародній науково-практичній конференції «Україна очима молодих».

9. Організація участі дітей та учнівської молоді у Всеукраїнському учнівському конкурсі наукових есе «Публічне управління в історії української держави»

10. Організація та проведення І етапу, участь у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

11. Організація участі дітей та учнівської молоді у Всеукраїнській школі громадянської і волонтерської участі та патріотичного виховання «Агенти змін».

Туристсько-краєзнавча та екскурсійна робота

1. Організація діяльності пошукових загонів закладів освіти з метою поповнення експозицій шкільних музеїв, що висвітлюють події Другої світової війни, посилення їх національно-патріотичного впливу; розміщення інформації про Героїв Небесної Сотні, учасників Революції Гідності, учасників АТО та ООС, учасників російсько-української війни, волонтерів.

2. Організація та проведення пошукової експедиції юних краєзнавців із дослідження життя і подвигу загиблих земляків – воїнів АТО та ООС, учасників російсько-української війни, випуск електронного збірника матеріалів «Герої не вмирають» за підсумками пошукової роботи.

3. Включення до планів роботи пошукових загонів та об’єднань, краєзнавчих гуртків, військово-патріотичних клубів заходів з національно-патріотичного виховання. Висвітлення результатів пошукової діяльності на краєзнавчих конференціях, круглих столах, у мультимедійних проєктах, методичних посібниках тощо.

4. Проведення онлайн-експедицій до місць боїв під час російсько-української війни.

5. Взяти участь в проведенні краєзнавчої конференції учасників пошукових загонів районної історико-краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Герої не вмирають».

Розвиток дитячого лідерського руху

1. Створення в закладі освіти сприятливих умов для функціонування ефективних моделей діяльності органів учнівського самоврядування в рамках партнерської співпраці педагогів, учнів, батьків.

2. Впровадження моделей активних шкіл у практику роботи ОЗО.

3. Поширення практики організації навчально-оздоровчих зборів лідерів самоврядування дітей та учнівської молоді.

4. Сприяння розвитку співпраці та обміну досвідом роботи між органами учнівського самоврядування різних регіонів України.

5. Упровадження в діяльність органів учнівського самоврядування проєктів районної організації дітей національно-патріотичного спрямування «Повага і турбота», «Знати. Зберігати. Відновлювати», «Україна – єдина країна».

Додаток № 2 до наказу від 01.09.2023 р. № 260
План заходів з національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в ОЗО «Балаклеївський ліцеї імені Євгенії Гуглі» на 2023-2024 роки

№ з\п Заходи Орієнтовна дата проведення Місце проведення
1 Ознайомлення педагогічного колективу із нормативними документами, планом роботи з національно-патріотичного виховання на 2023-2024 н.р. 4 вересня Заклади освіти
2 Активізувати впровадження нових форм, методів національно-патріотичного виховання. Вивчення передового педагогічного досвіду класних керівників. Протягом року кабінет
3 Проведення інформаційної роботи з вивчення та популяризації культури українського народу. Висвітлення роботи з національно-патріотичного виховання на сайті закладу. Постійно Сайт ОЗО
4 Забезпечення вивчення та використання державної символіки України у навчально-виховному процесі. Онлайн-екскурсії щодо надбань українського народу. Протягом року екскурсії
5 Продовження роботи над виховним проєктом «Моя країна-Україна», залучення учнівської молоді до організації та проведення Всеукраїнської акції «Лист воїнам». Протягом року Заклади освіти
6 Відвідування військовослужбовців, учасників російсько-української війни, задля забезпечення їх всім необхідним або благодійна допомога через інтернет-ресурси. Постійно Заклади освіти
7 Проведення онлайн конкурсів, вікторин «Збройні сили України – наша надія і опора. Виховання поваги до військовослужбовців. Протягом року сайт ОЗО
8 Створення на сайті ліцею національно-патріотичних сторінок «Мій рідний край». При відзначенні національних свят та пам’ятних дат, зокрема Дня захисника України, Дня Гідності і Свободи, Дня Збройних Сил України, Дня Соборності України тощо, керуватися методичними матеріалами; організовувати наукові конференції, семінари, круглі столи; проводити військово-спортивні змагання, конкурси творів образотворчого мистецтва; вшановувати сучасних героїв-захисників України та пам'ять загиблих за свободу, єдність та незалежність Українського народу. Протягом року сайт
9 Благодійна допомога членам сімей Героїв Небесної Сотні, учасників Революції Гідності, бійців АТО та ООС, учасників російсько-української війни. Протягом року Заклади освіти
10 Проведення Першого уроку на патріотичну тематику, виховання любові до рідної держави, поваги до її культурних надбань. 01.09.2023 Заклади освіти
11 Організація та проведення шкільного етапу конкурсу фотографій «Неосяжна моя Україно» Жовтень Заклади освіти
12 Проведення тематичних уроків із історії України, виховних годин, бесід, лекцій за темами: «Козацькі сурми», «Славетні українці», «Козацькому роду нема переводу», «Сторінки історії українського козацтва», «День Святої Покрови Пречистої Богородиці – свято козацьке». 09.10-13.10 Заклади освіти
13 День захисника України Свято «Козацькому роду-немає переводу» 13.10.2023 спортзал
14 Організація та проведення патріотичних благодійних акцій «Армія потребує твоєї підтримки. Допоможи армії. Твоя допомога надважлива, бо разом ми одна сім’я». 13.10.2023 Приміщення школи
15 Конкурс вітальних листівок до Дня Захисника України. Конкурс мультимедійних презентацій на патріотичну тематику. 13.10.2023 Заклади освіти
16 Проведення уроків мужності на тему «Захисникам України присвячується…» 13.10.2023 кабінети
17 Вдосконалити роботу шкільного музею. Створити в музеї постійно діючу експозицію, яка відображає події боротьби за територіальну цілісність нашої країни. Жовтень кабінети
18 Організація та проведення спартакіади серед допризовної молоді з військово-прикладних видів спорту. Листопад-грудень Заклади освіти
19 Проводення зустрічі з представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Організація та проведення приписки юнаків школи до призовної дільниці ТЦК та СП. Листопад ОЗО
20 Інформаційно-просвітні бесіди /виховні години/акції до Дня гідності та свободи: - організувати конкурс малюнку «Україна-минуле-сучасне-майбутнє; - організувати перегляд відеофільмів : «Герої Майдану», «Хронологія подій 18-19 лютого. Майдан 2014», «Хоробрі серця»; - зустріч з воїнами російсько-української війни; - провести виховну годину «Україна – це територія гідності і свободи». 21.11.2023 Класні кімнати
21 28.11 – День пам′яті жертв голодомору та політичних репресій - Всеукраїнська акція «Засвіти свічку»; - Урок- реквієм «Не стече сльозою горе людське». 28.11.2023 Заклади освіти
22 Відзначення дня української писемності та мови. Круглий стіл «Українська молодь спілкується українською». Проведення конкурсу на кращого знавця з українського правопису «Майстер української орфографії» Виховний захід «Мова солов’їна» 09.11.2023 Заклади освіти
23 Зустрічі з учасниками російсько-української війни, волонтерами та військовослужбовцями до Дня збройних сил України (онлайн). Проведення благодійної акції для потреб Збройних Сил України. Грудень Заклади освіти
24 Конкурс-змагання «Ігри патріотів». Спортивно-патріотичні ігри «Ми - майбутні захисники України». Грудень Заклади освіти
25 Проведення уроків мужності на тему «На варті України», «Наша ненька Україна», «Україна – найкраща держава», «Ми незламні». Грудень Заклади освіти
26 Організувати проведення виставок дитячих малюнків, плакатів, стіннівок за темами: «Героїв стежина – від батька до сина», «Учасники російсько-української війни», «В пам'ять загиблим від агресії російської федерації». Грудень Заклади освіти
27 Міжнародний день волонтерів. Організація та проведення благодійної акції «Задонать на ЗСУ». Грудень Заклади освіти
28 Виховні години присвячені учасникам російсько-української війни. Створення буклету пам’яті за загиблими від російської ракети. Грудень Заклади освіти
29 День Соборності України: виховні години «Україна єдина" Тематична виставка «22 січня-День Соборності України» Флеш-моб «Живий ланцюг єднання» Січень Спортзал, класні кабінети
30 Проведення профорієнтаційної роботи «Є така професія -захищати Батьківщину». Січень, квітень Класні кабінети
31 Уроки пам’яті, приурочені до Дня пам’яті героїв Крут. Січень Заклади освіти
32 День Героїв Небесної Сотні лютий Заклади освіти
33 Виховні години присвячені учасникам російсько-української війни. Створення буклету пам’яті за загиблими від російської ракети. Лютий-березень Заклади освіти
34 Проведення уроків мужності на тему «На варті України», «Наша ненька Україна», «Україна – найкраща держава», «Ми незламні». Лютий Класні кабінети
35 Шевченківський тиждень «Учітесь, читайте, чужого навчайтесь, свого не цурайтесь»(за окремим планом) Березень Заклади освіти
36 Година пам’яті «Біль Чорнобиля» Бесіди: «Чорнобиль-наш біль» до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС квітень Класні кабінети
37 Участь у військово-патріотичній грі «ДЖУРА» Квітень-травень Спортивний зал
38 Тиждень національно-патріотичного виховання «Моя країна - Україна» Травень
39 Волонтерська допомога учасникам російсько-української війни «Дні добрих справ». Травень Заклади освіти
40 Виховні години, бесіди,уроки мужності присвячені Дню Пам'яті та Скорботи на тему «Ні- війні!» Травень Класні кабінети
41 Патріотична акція «Пам’ятаємо і не забудемо ніколи» Травень Класні кабінети
42 Книжкова виставка «Моя країна – Україна» Квітень-травень Класні кабінети
43 Міжнародний день родини «Сім’я, родина, рід, які слова святі, вони потрібні кожному в житті!» 15.05.2024 Класні кабінети
44 Участь у заходах до Дня Конституції України 28.06.2024 Заклади освіти
45 Конкурс малюнків «Миру в Україні бути» Квітень-травень Заклади освіти
46 Проведення тематичних уроків із історії України, виховних годин, бесід, лекцій. Квітень-травень Заклади освіти
47 Книжкова виставка «Моя країна – Україна» Травень Заклади освіти
48 Виховні години присвячені учасникам російсько-української війни. Створення буклету пам’яті за загиблими від російської ракети. Травень Заклади освіти
49 Волонтерська допомога учасникам російсько-української війни «Дні добрих справ». 25.05.2024 Класні кабінети
50 Патріотична акція «Допомога постраждалим від агресії росії» Травень Класні кабінети
51 Оформлення виставки «Герої у боротьбі з рашистами» Квітень-травень Заклади освіти
52 Виховні години «Любіть Україну» 26.05.2024 Класні кабінети
53 Виховні заходи «Україна – вільна, незламна, непереможна держава» 29.05.2024 Класні кабінети
54 Проведення тематичних уроків із історії України, виховних годин, бесід, лекцій. Квітень - травень Заклади освіти
Кiлькiсть переглядiв: 1135

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.