Історія закладу освіти

В 1867 році графом Бобринським була побудована школа, де навчалися діти працівників цукрового заводу. Ця будівля збереглася й до наших днів. Нині це корпус №2 школи.1961 році був збудований ще один корпус Балаклеївської восьмирічної школи №2 .

1 період

Школа наша бере початок з далеких часів. Народженням школи ми завдячуємо графу 0.0. Бобринському. Граф був високоосвіченою людиною з прогресивними поглядами. Він увійшов в історію як перший підприємець - цукрозаводчик, що поставив виробництво цукру на комерційну основу за рахунок фінансових коштів своєї сім'ї та використання досягнень НТ Прогресу того часу. В Балаклеї була відкрита цукроварня і працювали на ній люди з різних губерній, поселень України. Робітники були переселені зокрема з Харківської губернії. Граф Бобринський займався організацією освіти працівників і службовців. І саме для дітей цих робітників була побудована школа: корпус № 1 - для початкових класів (1 і 2) та кімната для проживання вчителя, корпус № 2 — для 3-4 класів.

2 період

/Files/images/Фото школи 1912.jpg

В період революції 1917 р. приміщення залишилось школою. В післяреволюційний період головним завданням уряд вбачав зробити людей письменними. У 1920 р. комітет незаможних селян розглядав питання організації хат - читалень, ліквідації безграмотності серед жителів села. В ті часи, хто мав освіту не менше як 4 класи, хотів бути ліквідатором неписьменності. Ліквідатори одержували безкоштовно від держави підручники, художню літературу.

3 період

В цей період учнями школи були в основному діти колгоспників. Та чорною пеленою накрив село 1933 р. Тяжкий голодомор зачепив велику частину населення. Школа стала справжнім спасінням для дітей. Адже тут давали лемішку. Напередодні Великої Вітчизняної війни школа стає семирічною і було впроваджене загальнообов'язкове початкове навчання.

4 період

Під час війни, за розповідями очевидців, в школі не вчилися. На війну пішли і бувші випускники школи. Не всі повернулися додому живими. Воїнам – односельчанам, які загинули в роки війни встановлено пам'ятник у центрі села.

5 період

В післявоєнні роки школа відновила свою роботу. Класи були різновікові. Навчання в першому класі розпочали діти 1935, 1936, 1937, 1938 років. Школа мала назву Перегонівська семирічна школа № 30 Одеської залізниці. Вчителі були, в основному, фронтовики: подружжя Стремоухових - Микола Олександрович та Марія Петрівна, Міколішина Регіна Петрівна,подружжя Глибчаків - Никифір Григорович та Надія Антонівна, Борисенко Олена Сергіївна,Незбжицький Борис Йосипович,Духно Ніна Федорівна, Данченко Сергій Семенович, Мураков Олександр Іванович, Штик Ганна Лукінічна, Кононенко Валентин Володимирович. В 1952 - 1953 н. р. відбувся перший післявоєнний випуск.

6 період – відбудови

В школі запроваджене восьмирічне навчання. В цей період 1961 р. будується новий корпус школи. Саме тоді, при закінченні будівництва було закладено капсулу зі зверненням до майбутніх поколінь. В той час учні, вчителі та батьки учнів садять алею беріз та фруктовий сад біля школи. В цей період на базі школи починає працювати так звана вечірня школа. Створене підсобне господарство, теплиця. Учні школи працюють на полях колгоспу, в тимурівських загонах, збирають металолом та макулатуру, є активними членами піонерської та комсомольської організацій.

7 період – період незалежності України

Школа стає дев'ятирічною і має профільне навчання - з поглибленим вивченням трудового навчання. В цей період у 1991 році в приміщенні корпусу №2 добудовано два класи: кабінет музики та початковий клас, перебудована їдальня, дообладнано спортивний майданчик.

8 період-період сьогодення.

В 2004 році побудована - нова газова котельня:

- проведено газ

- обладнана майстерня

- створена спортивна кімната

- закладений парк на честь 60- річчя з Дня Перемоги

- з'явилися нові меблі в двох класних кімнатах - а найбільшою радістю для дітей є те, що в школі з’явився новий комп'ютер, який подарував випускник школи Гончаренко Михайло Борисович. І як всі часи - школа продовжує виконувати свою основну функцію: навчання і виховання. Школа працює по системі «Школа-родина».

Корпус №1

/Files/images/IMG_1031.JPG

/Files/photogallery/741/школа 1.JPG

Корпус №2

/Files/images/IMG_85941.jpg

В серпні 2019 року школа перейшла у комунальну власність Балаклеївської об'єднаної територіальної громади і офіційно стала називатися ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ І-ІІ СТУПЕНІВ № 2 СЕЛА БАЛАКЛЕЯ БАЛАКЛЕЇВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ.

Відповідно до рішення сесії Балаклеївської сільської ради від 22.09.2020 №36–1/VII«Про створення опорного закладу освіти «Балаклеївський ліцей імені Євгенії Гуглі»Балаклеївської сільської ради Черкаської області та його філій» заклад освіти перейменовано в «Балаклеївську гімназію «Гармонія» - філію ОЗО «Балаклеївський ліцей імені Євгенії Гуглі».

Відповідно рішення сесії Балаклеївської сільської ради від 25.11.2022 року №30-10/VIII «Про внесення змін до рішення сесії Балаклеївської сільської ради від 22.09.2020 №36–1/VII«Про створення опорного закладу освіти «Балаклеївський ліцей імені Євгенії Гуглі» Балаклеївської сільської ради Черкаської області та його філій» з 1 січня 2023 року «Балаклеївську гімназію «Гармонія» - філію ОЗО «Балаклеївський ліцей імені Євгенії Гуглі» змінено на Балаклеївська філія № 1 опорного закладу освіти «Балаклеївський ліцей імені Євгенії Гуглі» Балаклеївської сільської ради Черкаської області.

Кiлькiсть переглядiв: 845

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.